TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA & TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA &

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

 

1.1 SATICI:

 

Ünvanı: VAMOS CLO

Adresi: Mehmet Nesih Özmen Mahallesi taflan sokak. no :18 kaaner iş merkezi kat:3 d:4 güngören /istanbul

E-Posta [email protected]

1.2 ALICI("TÜKETİCİ"):

 

Tüketici Adı:

Adres:

Telefon:

E-Posta Adresi:

 

MADDE 2- KONU

 

İşbu sözleşmenin konusu, TÜKETİCİ'nin www.vamoscollectıon.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

 

3.1 Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adedi, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri

 

Ürünün Adı:

Ürünün Adedi:

Ürünün KDV Dahil Fiyatı:

Teslimat Ulaşım Fiyatı:

Ödeme Şekli:

 

3.2 Ödeme Şekli:

 

Vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, TÜKETİCİ, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve TÜKETİCİ arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.


 

Ayrıca, Kredili satış imkanının Bankalar tarafından sadece Banka Müşterisi olan TÜKETİCİ'ye sağlanması nedeniyle, TÜKETİCİ, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve TÜKETİCİ arasındaki

Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kredi verme ve detaylı ödeme planınızın oluşturulması Bankanız inisiyatifindedir.

 

3.3 İade Prosedürü

 

TÜKETİCİ'nin cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile TÜKETİCİ'ye bedel iadesine karar verilen durumlarda, ödeme seçeneklerine ilişkin iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

 

a.    Kredi Kartı ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü:

 

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği TÜKETİCİ'ye nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince TÜKETİCİ'ye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI'nın Banka'ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

 

TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

 

b.    Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü:

 

İade, TÜKETİCİ'den banka hesap bilgileri istenerek, TÜKETİCİ'nin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

 

SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder.

 

Havale/EFT yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği TÜKETİCİ'ye nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince TÜKETİCİ'ye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır.

 

TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

    

c.     Alışveriş Kredisi ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü:

 

İade, TÜKETİCİ'den banka hesap bilgileri istenerek,TÜKETİCİ'nin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

 

SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder.

 

Kredi yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği TÜKETİCİ'ye nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince TÜKETİCİ'ye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır.

 

TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

 

3.4 Teslimat Şekli ve Adresi

 

Fatura Adresi:

Faturadaki Ünvan:

Teslimat Adresi:

Teslim Edilecek Kişi:

 

Paketleme, kargo ve teslim masrafları SATICI tarafından karşılanmaktadır. Kargo ücreti ürün bedeline dahil değildir. Teslimat, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, TÜKETİCİ'nin yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında TÜKETİCİ'nin adresinde bulunmaması durumunda dahi firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, TÜKETİCİ'nin ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

 

MADDE 4- CAYMA HAKKI

 

TÜKETİCİ, SATICI ile imzaladığı işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi'nden 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise TÜKETİCİ'nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar.

 

Ancak TÜKETİCİ, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

 

Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, TÜKETİCİ'nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

 

4.1 Cayma Hakkı Bildirimi

 

TÜKETİCİ, cayma hakkı süresi dolmadan EK-1 de bulunan “Cayma Hakkı Formu”nu doldurarak;

 

a.    musteri vamoscollectıon@hotmaıl.com e-posta adresine yollayabilir.

c.     Posta yoluyla. Mehmet Nesih Özmen Mahallesi Fatih Cad.Gulsever sok.Star arena ıs merkezı no30 Merter Güngören İstanbul, Türkiyeyollayabilir.

Tüketici tarafından bildirim yapılmadan iade işleminin gerçekleştirilmesi durumunda, SATICI tarafından iade işlemi kabul edilmeyerek gönderi teslim alınmaz.

 

4.2 İadenin Gerçekleştirimesi:

 

a.    TÜKETİCİ, EK-1 Cayma Hakkı Formu ile birlikte ürünleri orijinal vamoscollectıon ambalajı içerisinde, hiç takılmamış, kullanılmamış ve hasar görmemiş durumda iade etmelidir.

b.    TÜKETİCİ’nin İade etmek istediği siparişler, teslim aldığı şekilde, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları ve varsa hediye ürünlerle birlikte eksiksiz olarak, sayfanın altında bulunan adrese gönderilmelidir.

c.     TÜKETİCİ, şirket adına düzenlenen faturalarda, iade işleminin gerçekleşmesi için, ürünü, ilgili şirketin düzenleyeceği iade faturasıyla birlikte gönderir.

d.    Faturası şirket adına düzenlenen siparişlerin iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

e.    Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünlerin aynısı ya da eşdeğeri ile değiştirilmesi mümkün değildir. Bunun için yeni bir online sipariş verilmesi gerekmektedir.

f.      www.vamosclo.com’dan satın alınan ürünler yerel vamosclo  satış noktalarına iade edilemez.

g.    Hijyenik koşullar gereği küpelerimiz için cayma hakkı kullanılamamaktadır.

h.    İade SATICI tarafından teslim alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.

i.      İade durumda kargo ücreti TÜKETİCİ’nin sorumluluğundadır. Kargo ücreti satış fiyatından düşüldükten sonra müşteriye iade işlemi gerçekleşir.

 

TÜKETİCİ'nin "Alışveriş Kredisi" ile ödeme seçeneğini seçmesi halinde, TÜKETİCİ, Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi'nden cayma hakkının, Banka ve TÜKETİCİ arasındaki Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. TÜKETİCİ'nin, SATICI ile imzaladığı işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi'nden cayması, Banka ile arasındaki Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi'ni otomatikman Sona erdirmeyecektir. TÜKETİCİ'nin, Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi'nden cayması için cayma talebini Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi'nde belirtilen süreler içerisinde, yine Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi'nde öngörülen usule uygun olarak kredi veren Banka'ya yöneltmesi gerekmektedir. Bu kapsamda, TÜKETİCİ tarafından Banka'ya yapılması gereken bildirimin hiç yapılmaması veya geç yapılması durumunda ya da Banka ile TÜKETİCİ arasındaki kredi ilişkisi ile ilgili Üye İşyeri'nin yani SATICI'nın hiçbir sorumluluğu doğmayacaktır.

 

MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER

 

5.1 TÜKETİCİ, www.vamosclo.com internet sitesinde sözleşme konusu ürüne ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2 Ürün sözleşme tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde teslim edilecektir. Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk SATICI'ya aittir.

 

5.3 Sözleşme konusu ürün, TÜKETİCİ'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

 

5.4 SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

 

5.5 Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin TÜKETİCİ'nin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

5.6 Ürünün tesliminden sonra TÜKETİCİ'ye ait kredi kartının TÜKETİCİ'nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, TÜKETİCİ'nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün SATICI'ya gönderilmesi zorunludur.

 

5.7 Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin ayıplı (arızalı, bozuk vb.) halinde veya garanti kapsamında ve şartları dahilinde arızalanması veya bozulması halinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için söz konusu ürünler SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

 

MADDE 6- UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME

 

İşbu sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; her yıl Gümrük ve ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar olan ihtilaflar için TÜKETİCİ işleminin yapıldığı veya TÜKETİCİ ikametgahının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise TÜKETİCİ işleminin yapıldığı veya TÜKETİCİ ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemeleri Yetkili olacaktır.

 

Siparişin gerçekleşmesi durumunda TÜKETİCİ işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

SATICI : vamosclo

Tarih :

 

EK1:

CAYMA HAKKI FORMU

(Bu form, sadece sözleşmeden cayma hakkı kullanılmak istenildiğinde doldurup gönderilecektir.)

 VAMOSCLO ticari adıyla faaliyet gösteren Mehmet Nesih Özmen Mahallesi taflan sokak no:18 kaaner iş merkezi k:3 d:4 güngören / istanbul , Türkiye adresinde yerleşik VAMOSCLO Şirketi 

Bu formla aşağıdaki malların satışına ilişkin sözleşmeden cayma hakkımı kullandığımı beyan ederim.

Sipariş tarihi: 

Teslim tarihi: 

Cayma hakkına konu mal:

Cayma hakkına konu malın bedeli: 

Tüketicinin adı ve soyadı: 

Tüketicinin adresi:

Tarih:

 

Tüketicinin imzası (Sadece kağıt üzerinde gönderilmesi halinde): 

 
Filtre